Badania i trendy

W goodbeans, jest dla nas bardzo ważne, aby znać bieżące badania i trendy. Dysponujemy szerokim wachlarzem informacji, które zdobywamy dzięki naszym badaniom.

Twoje dziecko i internet

To fakt: 70% wszystkich dzieci w wieku od 6 do 13 lat gra w gry elektroniczne co najmniej raz w tygodniu*. Dzięki Panfu mogą Państwo być pewni, że Państwa dziecko gra w bezpiecznym wirtualnym środowisku, które dostarcza im zarówno rozrywki, jak i edukacji. Oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że Państwa dziecko jest zawsze bezpieczne i czerpie z internetu jak najwięcej korzyści:

 
  • Wspólna gra: zachęcamy Państwa do zaakceptowania faktu, że Państwa dziecko lubi grać. Jednocześnie polecamy okazywanie dziecku zainteresowanie grą i pozwolenie mu na wyjaśnienie Państwu zasad tej gry. To wspaniała okazja do zacieśniania więzi i upewnienia się, że gry są odpowiednie dla Państwa pociechy.
  • Zasięganie informacji: strony internetowe dla dzieci często posiadają sekcję dla rodziców, opisującą cele i treść strony. Proszę poświęć chwilę i zagrać w grę Państwa dziecka, aby sprawdzić z czym ma ono do czynienia.
  • Zasady: Ustalcie Państwo zasady korzystania z komputera. Im młodsze dziecko, tym krótszy czas. Proszę regularnie upewniać się, że zasady są przestrzegane.
  • Przyjaciele i hobby: upewnijcie się Państwo, że Państwa dziecko angażuje się także w inne aktywności poza komputerem. Dobrym pomysłem jest zaproponowanie mu innych zajęć i hobby. Możliwości są nieskończone: szkoła muzyczna, kluby sportowe, pójście do parku, spędzanie czasu z przyjaciółmi, gry planszowe i inne.
  • Wybór gry: proszę korzystać z gry internetowej jako platformy edukacyjnej dla Państwa dziecka. Gry komputerowe oraz internetowe przeznaczone dla dzieci powinny być wolne od przemocy, a ich treść powinna być odpowiednia dla dzieci. Na bezpiecznych stronach powinni Państwo znaleźć standardy bezpieczeństwa (certyfikaty TÜV) i upewnić się, że strony te nie pytają o informacje prywatne.

*Wyniki badania KIM 2003 przeprowadzonego przez niemieckie stowarzyszenie badawcze Medienpädagogische Forschungsverbund Südwest (MpFS) na liczbie 1200 dzieci i ich matek.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji Informacje prasowe.